ECS-120-10-36Q-AES-TR
DigiKey Part Number
XC2722TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2722CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2722DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-120-10-36Q-AES-TR
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±25ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-120-10-36Q-AES-TR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
10pF