ECS-100-18-30BQ-DS | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-100-18-30BQ-DS |
Description | CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ECS-100-18-30BQ-DS Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 10 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (5x3.2) |
Frequency Stability ±100ppm | Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm | Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm) |
Load Capacitance 18pF |