ECOC-9775-25.000-DN-TR
DigiKey Part Number
50-ECOC-9775-25.000-DN-TR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECOC-9775-25.000-DN-TR
Description
XTAL OSC OCXO 25.000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz OCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECOC-9775-25.000-DN-TR Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
200mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (9.5x7.3)
Frequency
Size / Dimension
0.374" L x 0.287" W (9.50mm x 7.30mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.222" (5.65mm)