EB1216JA10-32.000M TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EB1216JA10-32.000M TR |
Description | CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32 MHz ±15ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 32 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (1.6x1.2) |
Frequency Stability ±30ppm | Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
Frequency Tolerance ±15ppm | Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm) |
Load Capacitance 10pF |