P005-006-14LA
DigiKey Part Number
TL444-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P005-006-14LA
Description
CORD 14AWG IEC 320-C14 - C13 6'
Detailed Description
6.00' (1.83m) Power Cord Black IEC 320-C14, Left Angle To IEC 320-C13 SJT
Category
Wire Gauge
14 AWG
Packaging
Bulk
Length
6.00' (1.83m)
1st Connector
IEC 320-C14, Left Angle
2nd Connector
IEC 320-C13
Voltage Rating
100 ~ 250VAC
Current Rating (Amps)
15A
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C