B070-008-19-IP
DigiKey Part Number
B070-008-19-IP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B070-008-19-IP
Description
KVM SWITCH 1U 19" MON/KYBD/TCHPD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Port Rack Mount Network KVM Console (Includes LCD, Keyboard, Touchpad)
Category
Number of Ports
8
Manufacturer
Eaton Tripp Lite
Peripherals
VGA Monitor, USB or PS/2 Keyboard, USB or PS/2 Mouse
Packaging
Bulk
Mounting Type
Rack Mount
Part Status
Active
Includes
Rackmount Kit, Power Cord
Type
Network KVM Console (Includes LCD, Keyboard, Touchpad)
Size
1.71" L x 17.36" W x 28.43" H (43.4mm x 440.9mm x 722.1mm)