POEA2FB4V12W1X12
DigiKey Part Number
283-POEA2FB4V12W1X12TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-POEA2FB4V12W1X12CT-ND - Cut Tape (CT)
283-POEA2FB4V12W1X12DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
POEA2FB4V12W1X12
Description
XFMR POE 100.5UH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Power Over Ethernet (PoE) For SMPS Transformer 1500Vrms Isolation 200kHz Surface Mount
Category
Voltage - Auxiliary
12V
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Voltage - Isolation
1500Vrms
Series
Inductance @ Frequency
100.5µH @ 100kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency
200kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Applications
Power Over Ethernet (PoE)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Primary
33 ~ 57V
Height - Seated (Max)
0.690" (17.53mm)