HFW1V2215H200K
DigiKey Part Number
283-HFW1V2215H200KTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-HFW1V2215H200KCT-ND - Cut Tape (CT)
283-HFW1V2215H200KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HFW1V2215H200K
Description
FIXED IND 20UH 19A 6.4 MOHM SMD
Detailed Description
20 µH Unshielded Wirewound Inductor 19 A 6.4mOhm Max 3-SMD, J-Lead
Category
Current - Saturation (Isat)
14.3A
DC Resistance (DCR)
6.4mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
9MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
3-SMD, J-Lead
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)