EXLA1V1010-4R7-R
DigiKey Part Number
283-EXLA1V1010-4R7-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-EXLA1V1010-4R7-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-EXLA1V1010-4R7-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXLA1V1010-4R7-R
Description
FIXED IND 4.7UH 24A 5.7 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 24 A 5.7mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
21.4A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
5.7mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)