EFDKA45K335D022LHT
DigiKey Part Number
283-EFDKA45K335D022LHT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EFDKA45K335D022LHT
Description
CAP FILM 3.3UF AUTO 450VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
1.260" L x 0.354" W (32.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.740" (18.80mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC
450V
ESR (Equivalent Series Resistance)
22.1 mOhms