EFDKA45K256E102LHT
DigiKey Part Number
283-EFDKA45K256E102LHT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EFDKA45K256E102LHT
Description
CAP FILM 25UF AUTO 450VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 µF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
1.654" L x 0.748" W (42.00mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max)
1.299" (33.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - DC
450V
ESR (Equivalent Series Resistance)
6.8 mOhms