E9X200101ZA3
DigiKey Part Number
283-E9X200101ZA3TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-E9X200101ZA3CT-ND - Cut Tape (CT)
283-E9X200101ZA3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E9X200101ZA3
Description
CRYSTAL 2016 20MHZ 10PF 10PPM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance
10pF