DRAQ127-220-R
DRAQ127-220-R
DRAQ127-220-R
DigiKey Part Number
283-4516-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-4516-1-ND - Cut Tape (CT)
283-4516-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRAQ127-220-R
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 22UH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Shielded 2 Coil Inductor Array 88 µH Inductance - Connected in Series 22 µH Inductance - Connected in Parallel 47mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 3.98 A Nonstandard
Category
Current Saturation - Parallel
6.05 A
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Current Saturation - Series
3.03 A
Series
DC Resistance (DCR) - Parallel
47mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
DC Resistance (DCR) - Series
192mOhm Max
Part Status
Active
Shielding
Shielded
Number of Coils
2
Ratings
AEC-Q200
Inductance - Connected In Parallel
22 µH
Operating Temperature
-40°C ~ 165°C
Inductance - Connected In Series
88 µH
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±25%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating - Parallel
3.98 A
Size / Dimension
0.480" L x 0.480" W (12.20mm x 12.20mm)
Current Rating - Series
1.99 A
Height
0.315" (8.00mm)