AMLV13V34C1100
DigiKey Part Number
283-AMLV13V34C1100TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-AMLV13V34C1100CT-ND - Cut Tape (CT)
283-AMLV13V34C1100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMLV13V34C1100
Description
VARISTOR 47V 300A 1210
Detailed Description
47 V 300 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1210 (3225 Metric)
Category
Varistor Voltage (Max)
51.7 V
Current - Surge
300 A
Series
Energy
2.3J
Capacitance @ Frequency
1100 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
26 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
34 V
Varistor Voltage (Min)
42.3 V
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
47 V