5-0SMDJ20CA
DigiKey Part Number
283-5-0SMDJ20CATR-ND - Tape & Reel (TR)
283-5-0SMDJ20CACT-ND - Cut Tape (CT)
283-5-0SMDJ20CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5-0SMDJ20CA
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.4V Clamp 155A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
155A
Series
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
Telecom
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V