5-0SMDJ13A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 3 000
Datasheet
21.5V Clamp 233A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
High Power TVS Diodes
5-0SMDJ13A
DigiKey Part Number
283-5-0SMDJ13ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5-0SMDJ13A
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
233A
Series
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V