2822HC50-RTR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2822HC50-RTR |
Description | FUSE BOARD MOUNT 50A 72VDC 2SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50 A 72 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 2822HC50-RTR Models |
Series | Package / Case |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA |
Part Status Active | Approval Agency cURus, UL |
Mounting Type Surface Mount | Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W x 0.173" H (7.60mm x 6.00mm x 4.40mm) |