15BJ15CAH
DigiKey Part Number
283-15BJ15CAHTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-15BJ15CAHCT-ND - Cut Tape (CT)
283-15BJ15CAHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15BJ15CAH
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMBF
Detailed Description
24.4V Clamp 61.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMBF
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
61.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V