FAZ-C15/1-NA-L-SP
DigiKey Part Number
5730-FAZ-C15/1-NA-L-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAZ-C15/1-NA-L-SP
Description
FAZ-NA UL 489 MCB 240VAC 1P 15A
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 15A 277 V AC DC Lever DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
15A
Voltage Rating - AC
277 V