FAZ-C1.5/1-NA-SP
DigiKey Part Number
5730-FAZ-C1.5/1-NA-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAZ-C1.5/1-NA-SP
Description
FAZ-C1,5/1-NA-SP FAZ-NA 1P 1.5A
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 1.5A 277 V AC 48 V DC Lever DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FAZ-C1.5/1-NA-SP Models
Category
Current Rating (Amps)
1.5A
Voltage Rating - AC
277 V
Series
Voltage Rating - DC
48 V