CHPV15L85
DigiKey Part Number
2041-CHPV15L85-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHPV15L85
Description
1500 V d.c., 10 x 85 mm PV fuse
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Holder 32 A 1500V 1 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
For Use With/Related Products
10mm x 85mm
Mfr
Fuse Type
Cartridge
Series
Fuseholder Type
Holder
Packaging
Bulk
Number of Circuits
1
Part Status
Active
Voltage
Mounting Type
Orientation
Vertical
Fuse Size
0.394" Dia x 3.346" L (10.00mm x 85.00mm)
Termination Style
Screw Terminal
Current Rating (Amps)
32 A