Image for BP/ATM-30ID is not available
BP/ATM-30ID
DigiKey Part Number
BP/ATM-30ID-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BP/ATM-30ID
Description
FUSE AUTO 30A 32VAC/VDC 1=2 PCS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 A 32 V 32 V Fuse Automotive Requires Holder Blade, Miniature
Category
Voltage Rating - DC
Mfr
Response Time
Fast Blow
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Breaking Capacity @ Rated Voltage
1kA
Part Status
Active
Approval Agency
UL
Mounting Type
Requires Holder
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Fuse Type
Color
Green
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.430" L x 0.150" W x 0.350" H (10.92mm x 3.81mm x 8.90mm)
Voltage Rating - AC
32 V