3131-AF1PT-000000-000-10A
3131-AF1PT-000000-000-10A
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
3131-AF1PT-000000-000-10A
DigiKey Part Number
302-1342-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3131-AF1PT-000000-000-10A
Description
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 10A 240 V AC 28 V DC Not Included Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
E-T-A
Voltage Rating - AC
240 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V