2-5700-IG1-K14-DD-20A
DigiKey Part Number
2-5700-IG1-K14-DD-20A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2-5700-IG1-K14-DD-20A
Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 20A 250 V AC 50 V DC Push-Push Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
20A
Manufacturer
E-T-A
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V