1658-G21-01-P10-30A
DigiKey Part Number
302-1268-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1658-G21-01-P10-30A
Description
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 28VDC
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 30A 240 V AC 28 V DC Push to Reset Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
30A
Voltage Rating - AC
240 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V