ED078KC2
DigiKey Part Number
1272-ED078KC2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ED078KC2
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT GRAY 7.8"
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module Reflective Gray TFT - Color 7.8" (198.12mm) 1404 x 1872
Category
Diagonal Screen Size
7.8" (198.12mm)
Manufacturer
E Ink Corporation
Viewing Area
159.38mm W x 119.84mm H
Series
Backlight
Without Backlight
Packaging
Box
Dot Pixels
1404 x 1872
Part Status
Active
Graphics Color
Gray
Display Type
TFT - Color
Dot Pitch
0.09mm W x 0.09mm H