DLC0213CNNG-2
DigiKey Part Number
3190-DLC0213CNNG-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLC0213CNNG-2
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT - 2.13"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module TFT - Electronic Paper Display (EPD) SPI 2.13" (54.10mm) 122 x 250
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DLC0213CNNG-2 Models
Category
Diagonal Screen Size
2.13" (54.10mm)
Manufacturer
DLC Display Co.,Ltd
Viewing Area
23.70mm W x 48.55mm H
Packaging
Box
Dot Pixels
122 x 250
Part Status
Active
Interface
SPI
Display Type
TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Dot Pitch
0.19mm W x 0.19mm H