DLC0091CNOG-W-1
DigiKey Part Number
3190-DLC0091CNOG-W-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLC0091CNOG-W-1
Description
GRAPHIC DISPLAY OLED WHITE 0.91"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module White OLED - Passive Matrix SPI 0.91" (23.11mm) 128 x 32
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DLC0091CNOG-W-1 Models
Category
Dot Pixels
128 x 32
Manufacturer
DLC Display Co.,Ltd
Interface
SPI
Packaging
Box
Controller Type
SSD1306
Part Status
Active
Graphics Color
White
Display Type
OLED - Passive Matrix
Dot Size
0.16mm W x 0.16mm H
Diagonal Screen Size
0.91" (23.11mm)
Dot Pitch
0.18mm W x 0.18mm H
Viewing Area
24.38mm W x 7.58mm H