2BZX84C4V7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2BZX84C4V7 |
Description | DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT-23-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 4.7 V 300 mW ±5% SOT-23-3 (TO-236) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 2BZX84C4V7 Models |
Category | Power - Max 300 mW |
Manufacturer Diotec Semiconductor | Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 2 V |
Part Status Active | Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ) |
Configuration 1 Pair Common Anode | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236) |