SMF4L188A-7
DigiKey Part Number
31-SMF4L188A-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF4L188A-7
Description
TVS DIODE 188VWM 328VC DO219AA
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
328V Clamp 1.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AA
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
328V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.2A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
DO-219AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
188V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
209V