SMCJ28CA-13-F
DigiKey Part Number
SMCJ28CA-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMCJ28CA-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMCJ28CA-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ28CA-13-F
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 33A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
EDA/CAD Models
SMCJ28CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V