SMCJ200A-13-F
DigiKey Part Number
31-SMCJ200A-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SMCJ200A-13-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-SMCJ200A-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ200A-13-F
Description
TVS DIODE 200VWM 324VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
324V Clamp 4.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
324V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.6A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
200V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
224V