SMCJ10CA-13-F
DigiKey Part Number
SMCJ10CA-13-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMCJ10CA-13-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMCJ10CA-13-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ10CA-13-F
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17V Clamp 88.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
EDA/CAD Models
SMCJ10CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
88.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V