SMBJ64A-13-F
DigiKey Part Number
31-SMBJ64A-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SMBJ64A-13-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-SMBJ64A-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ64A-13-F
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
103V Clamp 5.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V