SMBJ17CA-13-F
DigiKey Part Number
SMBJ17CA-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ17CA-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMBJ17CA-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ17CA-13-F
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27.6V Clamp 21.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
EDA/CAD Models
SMBJ17CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
21.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.6V