SMBJ17A-13-F
DigiKey Part Number
31-SMBJ17A-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SMBJ17A-13-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-SMBJ17A-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ17A-13-F
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27.6V Clamp 21.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.6V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
21.7A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V