SMBJ11A-13-F
DigiKey Part Number
31-SMBJ11A-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SMBJ11A-13-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-SMBJ11A-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ11A-13-F
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18.2V Clamp 33A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V