SMBJ110CA-13-F
DigiKey Part Number
31-SMBJ110CA-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ110CA-13-F
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
177V Clamp 3.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.4A
Series
Power - Peak Pulse
600W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Breakdown (Min)
122V