SMAJ64CA-13-F
DigiKey Part Number
31-SMAJ64CA-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SMAJ64CA-13-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-SMAJ64CA-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ64CA-13-F
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
103V Clamp 3.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
EDA/CAD Models
SMAJ64CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V