SMAJ60CA-13-F
DigiKey Part Number
SMAJ60CA-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ60CA-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ60CA-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ60CA-13-F
Description
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
96.8V Clamp 4.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
EDA/CAD Models
SMAJ60CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
60V
Voltage - Breakdown (Min)
66.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
96.8V