SMAJ130CA-13-F
DigiKey Part Number
31-SMAJ130CA-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SMAJ130CA-13-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-SMAJ130CA-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ130CA-13-F
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
209V Clamp 1.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
209V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.9A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
130V
Voltage - Breakdown (Min)
144V