SMAJ110A-13-F
DigiKey Part Number
31-SMAJ110A-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SMAJ110A-13-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-SMAJ110A-13-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ110A-13-F
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
177V Clamp 2.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V