NX7031E0125.000000
DigiKey Part Number
NX7031E0125.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
NX7031E0125.000000CT-ND - Cut Tape (CT)
NX7031E0125.000000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NX7031E0125.000000
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
70mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.061" (1.55mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
40mA