NX3231D0050.000000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Raltron Electronics
In Stock: 94
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
SiTime
Rochester Electronics, LLC
In Stock: 547
Renesas Electronics Corporation
50 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SaRonix-eCera™ NX
NX3231D0050.000000
DigiKey Part Number
NX3231D0050.000000DI-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NX3231D0050.000000
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
70mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
40mA