FW1920009Q is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 239
Datasheet
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 3 000
19.2 MHz ±30ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Total Timing Solutions | Datasheet Preview
FW1920009Q
DigiKey Part Number
FW1920009QDITR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FW1920009Q
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
19.2 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance
10pF