FL1200074
DigiKey Part Number
31-FL1200074TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-FL1200074CT-ND - Cut Tape (CT)
31-FL1200074DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL1200074
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±20ppm Crystal 20pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FL1200074 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.78mm)