FK2500060
DigiKey Part Number
31-FK2500060TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-FK2500060CT-ND - Cut Tape (CT)
31-FK2500060DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK2500060
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
4-SMD, No Lead
Part Status
Active
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Base Resonator
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Type
Height - Seated (Max)
0.045" (1.15mm)