DMTH10H009LFGQ-7 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
N-Channel 100 V 12A (Ta), 46A (Tc) 2.5W (Ta), 39W (Tc) Surface Mount POWERDI3333-8
DMTH10H009LFGQ-7
DigiKey Part Number
31-DMTH10H009LFGQ-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMTH10H009LFGQ-7
Description
MOSFET BVDSS: 61V~100V POWERDI33
Detailed Description
Category
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
41 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2361 pF @ 50 V
Power Dissipation (Max)
2.5W (Ta), 39W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Qualification
AEC-Q101
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Supplier Device Package
POWERDI3333-8
Rds On (Max) @ Id, Vgs
8.5mOhm @ 20A, 10V
Package / Case
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 250µA