DMT10H072LDV-13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Mosfet Array 100V 12A (Tc) 1W (Ta) Surface Mount PowerDI3333-8 (Type UXC)
DMT10H072LDV-13
DigiKey Part Number
31-DMT10H072LDV-13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMT10H072LDV-13
Description
MOSFET 2N-CH 100V 12A PWRDI3333
Detailed Description
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
3V @ 250µA
Manufacturer
Diodes Incorporated
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
4.5nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
228pF @ 50V
Part Status
Active
Power - Max
1W (Ta)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Configuration
2 N-Channel (Dual)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100V
Package / Case
8-PowerVDFN
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
12A (Tc)
Supplier Device Package
PowerDI3333-8 (Type UXC)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
66mOhm @ 4.5A, 10V