DMN3300UQ-7
DigiKey Part Number
31-DMN3300UQ-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-DMN3300UQ-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-DMN3300UQ-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMN3300UQ-7
Description
MOSFET BVDSS: 25V~30V SOT23 T&R
Detailed Description
N-Channel 30 V 1.5A (Ta) 700mW Surface Mount SOT-23-3
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DMN3300UQ-7 Models
Category
Vgs (Max)
±12V
Mfr
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
193 pF @ 10 V
Power Dissipation (Max)
700mW
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
FET Type
Grade
Automotive
Technology
Qualification
AEC-Q101
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
SOT-23-3
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
1.5V, 4.5V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
150mOhm @ 4.5A, 4.5V
Base Product Number
Vgs(th) (Max) @ Id
1V @ 250µA